Akustik Kaplama

HomeAkustik Kaplama

Akustik kaplama, ofis ses yalıtımı, evde sinema ses yalıtımı, zemin ses yalıtımı, tavan ses yalıtımı, akustik ses yalıtımı, çağrı merkezi ses yalıtımı, ortak duvar ses yalıtımı uygulamalarımıza ihtiyaç duyduğunuz telefon ya da e-mail üzerinden satış temsilcimiz ile görüşebilirsiniz. Kullanılması gereken malzeme ve uygulamaya göre kapsamlı fiyat teklifini size ileterek, en kısa zamanda hizmet sunuyoruz.

Akustik Kaplama Nedir?

Akustik kaplama nedir? akustik düzenleme gerektiren mekanlarda uygulanan, sesin yalıtım ve hacmini sağlayan yöntemdir. Mekanların akustiğinin sağlanabilmesi içi tavan, duvar ve gerektiğinde zeminde yankıların engellenebilmesini sağlayacak malzemeler kullanılmaktadır. Kullanılacak olan malzemeye göre uygulama şekli belirlenmekte olup farklı akustik kaplama çeşitleri bulunmaktadır. Akustik ses emici özelliğe sahip kumaş ile kaplanan dekoratif ses yalıtım panelleri ile ortamdaki sesin dengesi sağlanmakta ve yankı yok edilmektedir.

Tekno Akustik Mimarlık olarak ses yalıtım sektöründe uygulama, ürün satış ve temini ve üretimde öncü bir firma olarak 2004 yılından bu yana hizmet vermekteyiz. Sahip olduğumuz ISO belgeli 0 Class yanmaz özellikli akustik sünger üretimimiz ve kalite belgeli ürünlerimiz ile yapmış olduğumuz uygulamalar için yüksek kalite ve %100 güvenilirlik sağlıyoruz. Türkiye geneline ve yurtdışına ürün ihracatı sağlayan bir firma olarak, ses yalıtım ürünlerinde yüksek kalite standartlarımızla tercih ediliyoruz.

Akustik kaplama hacim akustiği ve akustik ses yalıtımı uygulamalarında tavan ve duvarlarda kullanılmaktadır. Toplantı salonu, ofis, sinema, televizyon reji, radyo odası, stüdyo gibi mekanlarda tavan ve duvarda uygulanması sonucunda yankı oluşan ses kirliliğini hapsetmektedir. Akustik kaplama panelleri farklı şekil ve modellerde uygulanabilmektedir.

Akustik kaplama çeşitleri

İhtiyaca ve mekâna göre farklılık gösterebilmektedir. Mekânın büyüklüğü, tavan yüksekliği ve istenilen etkiye göre projelendirilebilmektedir. Proje danışmanlığı konusunda da hizmet veren firmamız Akustik Mimarlık, 2004 yılından bu yana hizmetinizdedir. İhtiyacınız olan akustik kaplama çeşitlerinde uygun fiyatlı ve farklı projelerle teklif vermekteyiz.

Kumaş Kaplı Panel:

Hacim akustiği konusunda dekoratif bir çözüm sunan ürünümüz, farklı renklerde ve 20 ila 40 mm kalınlıkta üretilmektedir. Standart ölçü olan 60 cmx60 cm ve katları olarak üretimi yapılabilmektedir. Kaplandığı yüzeylere akustik yankı ve ses yalıtımı özelliği sağlamaktadır. İçerisinde bulunan cam yünü sayesinde ses izolasyon ve yalıtımını sağlayan kumaş kapı panel, yankı problemini ortadan kaldırmaktadır.

Panellerinde kapladığı kumaş hem ses emici özellikte hem de ön yüzeyi darbeye dayanıklı şekilde üretilmektedir. Ağırlıklı olarak duvarlar için uygulanan kumaş kaplı panel ürünlerimi, tavan uygulamaları için de tercih edilebilmektedir. Talep ettiğiniz takdirde özel üretim yapılabilmektedir. Dekoratif görünümüyle ortama farklı bir tarz katan paneller için birçok farklı renk ve şekil arasından seçim yapabilirsiniz.

3 Boyutlu Akustik Duvar Kaplama:

3D akustik duvar panelleri ortam akustiğini sağlarken oldukça dekoratif bir görünüm kazandırmaktadır. 3D akustik kumaş kaplı panelleri tercih ederek, dilediğimiz mekânda mükemmel tasarımlar oluşturabilirsiniz. 3 boyutlu akustik duvar kaplama için kullanılan ürün, kumaş kaplı panel ile aynıdır. Yalnızca farklı model ve şekillerde üretilerek 3 boyut görünümü sağlanmaktadır. Ürünümüzün ana malzemesi cam yününden oluşan ses emici kumaştır. Dilediğiniz ebat, kalınlık ve şekilde üretimi firmamız tarafından yapılmaktadır.

Tavan Kaplamaları:

Akustik kaplama ağırlıklı olarak duvarlarda uygulanmakta olup büyük ölçekli ortamlarda uğultunun ve yankının azaltılması amacıyla tavan kaplamaları olarak da uygulanmaktadır. Açık ofis ortamları, müzeler, lobi ve konferans salonu gibi yüksek tavanlı ortamlarda kullanımı idealdir.

Dekoratif olarak farklı bir tarz oluşturmak ve mimari tasarım projelerinde yardımcı olmak amacıyla yatay olarak asılabilmektedir. Yatay olarak asılan tavan kaplamaları bağlantı aparatları ile tava yüzeyinden sarkıtma şeklinde uygulanmaktadır. Yüzer tavan paneli modellerimiz ortamlardaki ses emme performansı ve dekoratif görünümü ile tercih edilmektedir. Dilediğiniz ebatta üretimi gerçekleştirilmektedir. Yüzer tavan panelleri 40 mm kalınlığındadır.

Asma tavan panelleri ile yapılacak olan akustik kaplamalar gene olarak açık tesisatların gizlenmesi amacıyla kullanılabilmektedir. Böylece ortamdaki ses akustiği sağlanırken, ortamda dekoratif tavan görünümü oluşturulmaktadır. Yangın dayanım seviyesi yüksek olan akustik tava kaplama panellerimiz, neme karşı dayanıklılığı ile de tercih edilmektedir.

Masa Kaplamaları:

Masa seperatörü(ayırıcı) olarak kullanılarak akustik ses emici kumaş ile üretilen ürünümüz çağrı merkezleri ve ofislerin vazgeçilmezidir. Masa kaplamaları, kolaylıkla masa üzerine monte edilebilmekte olup gürültüyü engellemektedir. İnsanların yoğun olarak bulunduğu ve çalışma temposunun yüksek olduğu mekanlarda daha çok tercih edilmektedir.

Masa kaplaması uygulaması sayesinde konuşma sesleri il oluşan gürültü engellenebilmektedir. Akustik ses yalıtımı sağlayan masa seperatörü ön ve arka yüzeyi darbeye dayanıklı akustik ses emici kumaş ile üretilmektedir. Sağladığı ses yalıtımı dışında raptiye ile notların asılabileceği bir notluk olarak da kullanılabilmektedir. Bu durum deforme olma ya da ses yalıtımı ile ilgili bir problem oluşturmamaktadır.

Ara Bölücü Paravan:

Akustik paravanlar ses emici kumaş ile ön ve arka yüz olarak 40 mm kalınlığında levhalar şeklinde üretilmektedir. 100 mm yüksekliğinde ayaklara sahip olan ürünümüz mekânda iyi bir hava sirkülasyonu oluşturmaktadır. Farklı kumaş rengi seçenekleriyle oluşturulan camyünü levhalar, alüminyum profiller içerisine oturtulmaktadır. Alüminyum çerçeveler dilediğiniz renge boyanabilmektedir.

Ara bölücü paravan olarak gürültünün yoğun olduğu geniş ortamlarda kullanılmaktadır. Dilediğiniz şekilde bölümlendirme yapabilmenizi sağlayan ürünümüz, ses akustiğini dengeler ve gürültü kirliliğini engeller. Ağırlıklı olarak ofis ya da çağrı merkezi için bölümlendirme ihtiyacı bulunan mekanlarda tercih edilmektedir. 600 x 1700 mm ya da dilediğiniz ölçülerde üretimi yapılmaktadır. Paravan kalınlığı 4 santimetredir.

Akustik Kaplama Nasıl Yapılır?

Akustik kaplama paneller ile tavanda asılı şekilde, duvar monte ya da yapıştırma yöntemiyle uygulanabilmekte olup uygulama yapılacak mekâna göre farklı şekillerde projelendirilebilmektedir. Akustik kaplama uygulamaları ortamdaki sesin kalitesini önemli ölçüde arttırmaktadır.

Kumaş kaplı duvar panelleri iki farklı yöntem uygulanarak kaplanabilmektedir. Kendiliğinden yapışkanlı kumaş panellerde sarı kâğıt çıkarıldıktan sonra isterseniz duvara isterseniz tavana yapıştırabilirsiniz. aYapıştırma işleminden sonra hafif baskı uygulamak, yapıştırma işleminin daha sağlıklı tamamlanmasını saplayacaktır. Bir diğer uygulama yöntemi ise solid bazlı sıvı yapıştırıcı kullanmaktır. Yapışkanın kokusu rahatsız edici olabileceğinden maske takmanızı öneririz. Yapıştırıcı bir kaba alınarak rulo yardımı ile paneli uygulanacağınız alanı sürülmektedir. İz kalabilme olasılığı bulunduğu için panelin boyutunu aşmayacak şekilde sürmeniz daha sağlıklı olacaktır. Ardından baskı uygulayarak paneli alana sabitleyebilirsiniz.

Masa seperatörü ya da akustik paravan ürünlerinde akustik kaplama nasıl yapılır merak ediyorsanız uygulaması oldukça pratiktir. Masa seperatörü masaya monte edilerek sabitlenebilmektedir. Akustik paravan ise ayaklı sistemi sayesinde dilediğini yere yerleştirebileceğiniz modüler bir üründür. Hızlı bir şekilde monte edilebilir ve tekrar sökülebilir. İstenirse paravanlar birbirleri ile bağlanabilmekte olup belli ölçülerde döndürülebilmektedir.

Akustik Kaplama Fiyatları

Telefon ya da e-mail yolu ile müşteri temsilcimize ulaşarak, ihtiyacınıza uygun ürünler ile ilgili her bilgiye ulaşabilirsiniz. Akustik kaplama fiyatları uygulama yapılacak olan alana ve tercih edilen ürün çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Müşteri temsilcimiz ile yapacağınız görüşme sonrasında tarafınıza mail olarak proforma teklif formu gönderilmektedir. Ardından ödemesi yapılan ürünler kargo ya da ambar aracılığıyla Türkiye’nin birçok noktasında güvenle iletilmektedir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]