Akustik Ses Yalıtımı

HomeAkustik Ses Yalıtımı

Sesin daha fazla iletilmesine ve çevreye rahatsızlık vermesine engel olan mekân içi çalışmalar akustik yalıtım olarak nitelendirilirken, ses yalıtımları özellikle günümüzde bir ihtiyaç haline gelmiştir. Seslerin istenen dB oranına düşürülebilmesi için ses yalıtımları oldukça önemli olmakla birlikte, ses yalıtımlarının esas amaçlarının seslerin başka ortamlara geçiş yapmalarının engellenmesi olarak ifade edilmesi de mümkündür. Böylelikle gürültünün zararlı etkileri de sona erdirilirken, özellikle gürültünün yarattığı olumsuz ruhsal sorunlar ve stresin de önüne geçilebilmektedir. Rahatsız edici sesler ve gürültü insan hayatına oldukça olumsuz tesir ederken, huzurlu yaşamın bir anahtarı da sessiz ortamların varlığıdır. Ses yalıtımı her tür yapıda önemli olmakla birlikte okul, hastane, yurt, otel, konut ve işyeri gibi özel mekanların yanında yoğun ses temposunun olduğu kalorifer, jeneratör, asansör dairesi, hidrofor, elektrik trafo binaları gibi izolasyon yapılması mecburi yapılar da bulunmaktadır. Ek olarak kamuya açık olan sinema salonları, konser salonları, tiyatro salonları gibi alanlarda da akustik yalıtım oldukça önem taşımaktadır.

Akustik Yalıtım Nedir?

Akustik yalıtım, temel anlamda insan yaşantısındaki önemli mekânların ses yalıtımları sayesinde daha huzurlu ve sessiz alanlar haline getirilmesi, niteliği ne olursa olsun herhangi bir mekânın ses düzensizliklerinin de sona erdirilmesi anlamına gelmektedir. Burada herhangi bir ortamdaki seslerin başka bir ortama geçmemesi, başka ortamdaki seslerin de içeriye girmemesi anlamı da çıkarılabilir. Sesi daha az geçiren malzemeler ses kirliliğinin önlenmesini sağlarken, özellikle sosyal ve kamuya ait alanlarda sesin olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılması bakımından da oldukça önemlidir. Seslerin olumsuz etkilerinin tamamen ortadan kaldırılamadığı durumlarda da seslerin olumsuz etki, yankı ve ekolarının kontrol altına alınması ve en aza indirilmesi de oldukça önemlidir. Günümüzde kullanılan ses yalıtım malzemelerinin ileri teknolojiyle birlikte üretildiği de düşünülürse özellikle orta vadede her yapı için ses yalıtımları oldukça önemli bir duruma gelecektir. Herhangi bir ortamda yayılan seslerin önüne bir engel çıktığında çarparak geri yansıması göz önüne alındığında seslerin bir kısmının de engeller tarafından yutulması ve bir kısmının da yoluna devam etmesinin özelinde her malzemenin bir ses yutma potansiyelinin bulunduğu da göz ardı edilmemelidir. Akustik ses yalıtımları sanayi kuruluşları, kamuya açık sosyal alanlar (sinema, tiyatro ve konser alanları dahil) eğitim ve sağlık kurumları başta olmak üzere, eğlence yerleri ve kayıt stüdyoları için de oldukça önemlidir. Ayrıca kentleşmenin plansızca devam ettiği bölgeler için de akustik yalıtım oldukça önemlidir.

Akustik Ses Yalıtımı Çeşitleri

Vocal Odası
Tiyatro Salonu
Stüdyo & Ses Kayıt Odası
vocal odası ses yalıtımı
tiyatro salonu ses yalıtımı
stüdyo ses kayıt odası ses yalıtımı
Akustik vocal odası, vocal kabin, ses geçirmez kabin, ses izolasynlu odalar, projeye özel tasarım ve çözüm hizmetleri üretiyoruz.
Tiyatro salonu, akustik ses yalıtımı, özel tasarım, yankı yalıtımı, ses izolasyonu projeye özel tasarım ve çözüm hizmetleri üretiyoruz.
Stüdyo ses yalıtımı, ses kayıt odası izolasyonu, akustik yalıtım, yankı yalıtımı projeye özel tasarım ve çözüm hizmetleri sunuyoruz.
Sinema Salonu
Evde Sinema Salonu
Restaurant & Cafe Salonu
sinema salonu ses yalıtımı
evde sinema salonu akustik yalıtım
restourant cafe ses izolasyonu
Sinema salonu akustik ses yalıtımı, sahne tasarımları, akustik sinema solonları, ses izolasyonu, yankı yalıtımı projeye özel tasarım ve çözüm hizmetleri.
Evde sinema salonu akustik ses yalıtımı, mini cep sineması, home cinema odası, ev sineması tasarımları, akustik yalıtım, ses izolasyonu projeye özel tasarım ve çözüm hizmetleri.
Restaurant, lokanta, cafeler, steakhouse, yeme içme mekanları, akustik ses yalıtımı, ses izolasyonu, yankı yalıtımı projeye özel akustik tasarımlar ve çözüm hizmetleri.
Ofis & Çalışma Mekanları
Konferans Salonu
Disco Bar & Eğlence Mekanları
Ofis, çalışma mekanları ses yalıtımı, ses izolasyonu, akustik yalıtım, yankı yalıtımı özel tasarım ve çözüm hizmetleri.
Konfrerans salonları, toplantı odaları, konuşma odaları, akustik ses yalıtımı, yankı yalıtımı, ses izolasyonu özel tasarım ve çözümler.
Disco bar, eğlence mekanları, türkü barlar, clupler, akustik ses yalıtımı, yankı yalıtımı, ses izolasyonu özel akustik tasarımlar ve çözümler üretiyoruz.
[Toplam:1    Ortalama:5/5]