Akustik Sünger

HomeAkustik Sünger

Akustik ses ve yankı yalıtımlarında; ses problemlerine son vermek ve yüksek performans almak için akustik sünger ürünleri kullanılmaktadır. Ofis odası ve çağrı merkezi ortamlarında yapılan ses yalıtımı uygulamalarında akustik panellerin yanı sıra akustik sünger kullanımı ile ses yalıtımından yüksek derecede kaliteli performans elde edilmektedir. Ses yalıtımı hizmet alanları içersinde bulunan ofis ve çağrı merkezi ses yalıtımı hizmetlerinde, akustik ses emici özellikte malzemeleri kullanan firmamız tüm yalıtım işlerinde güvenilir olma özelliğine sahiptir.

Akustik sünger, akustik problemlerin giderilmesinde etkili bir çözüm sunmakta ve dekoratif modelleri ile uygulandığı mekâna farklı bir tarz katmaktadır. ISO 9001 A ve CE standartlarında 0 Class yanmazlık belgesine sahip ürünlerimizi hem yurtiçi hem de yurtdışı satışlarımız ile lider bir firmayız. Türkiye’de ses yalıtımı konusunda kapsamlı ürün çeşitliliğimiz ve kalitemizle öncü bir firma olarak hizmet vermekteyiz. 12 yıllık akustik ve ses yalıtımı tecrübemiz ile müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Akustik Sünger Nedir?

Ses yalıtım uygulamalarında sıklıkla kullanılan bir yalıtım malzemesi Akustik sünger nedir? başlığına verilecek en doğru cevap olur. Özellikle ses kayıt ortamlarında ve yüksek sesin hâkim olduğu ortamlarda yansıma problemlerini gidermek için kullanılan akustik sünger yüksek oranda frekansların yansımasını önlemektedir. Yanmaz özelliği ve anti bakteriyel yapısı ile güvenle kullanılan ve aynı zamanda sıhhi olan bir yalıtım malzemesi olan kaliteli akustik sünger çeşitleri Tekno akustik firmasının uygulamalarında tercih ettiği ürünler arasında bulunmaktadır.

Akustik Sünger Çeşitleri

Tekno Akustik olarak Sünger Pan Ses Yalıtım Ürünleri firmamız ile satışa sunduğumuz akustik sünger çeşitlerimizin sayıca oldukça fazla olup kalite standartları en yüksek seviyededir. İhtiyacınız olan akustik sünger çeşitleri ve modellerine uygun fiyat tekliflerimize sahip olabilirsiniz. Akustik sünger çeşitleri stüdyo, müzik odası, konser salonu, atış poligonu, akustik kabin, düğün salonu gibi birçok mekânda uygulanabilmektedir.

%90 ses akustik kesici özelliğe sahip bir yalıtım malzemesi olan akustik sünger, yanmaz özelliği ile makine dairesi gibi ortamlarda performansı etkilemeden olası yangın tutuşmalarını engellemesi amacıyla da tercih edilmektedir. Gürültüyü kesen, ses kirliliğini engelleyen ve yankı, eko gibi ses problemlerini ortadan kaldıran ürünümüze uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Genel olarak akustik sünger çeşitleri 100×100 santimetre ebatlarında olmaktadır.

Basotect sünger çeşitleri arasında bulunan yumurta sünger, piramit sünger, special sünger ve labirent sünger modelleri ses arıtımı ve ses yalıtımı uygulamalarında yanmaz doku özellikleri ile sıklıkla tercih edilen modellerden olmaktadırlar. Kendinden yapışan modelleri mevcut olan special süngerler tavan ve duvar ses yalıtımlarında güvenle kullanılır. Ayrıca bakteri üretmeyen özel yapısı ile Basotect sünger çeşitleri uygulamalarda sıklıkla tercih edilen sünger çeşitleri arasında yer almaktadır.  Akustik special sünger ve gri düz mealimin sünger tercih edilen sünger çeşidi malzemeleri arasındadır.

 • Bariyerli Süngerpan

Bondex süngerpan cidd oranda ses yalıtımı yapmılması gereken mekanlarda kullanılmaktadır. Kalınlık ve yoğunluk açısından farklılık gösteren bondex süngerpanlar yüksek şiddetli alanlarda kullanıcak ise yoğunluğu ve kalınlığı yüksek olan malzemenin kullanılması gerekir.

Süngerpan kapanaklı gözenekli yapısı sayesinde ısı iletken katsayısı oldukça düşüktür. 110-180 dn arasında ses kesici olarak üretilebilen malzeme, otomativ sektöründe çeşitli noktalrda tampon ve takoz malzemesi olarak kullanıldığı gibi spor malzemeleri sekötründe, güneş minderi olarakda kullanılmaktadır.

Bariyerli akustik süngerpan fiyatları ve detaylı bilgi için lütfen uzman satış ekibimiz ile iletişime geçiniz.

 • Bariyerli Akustik Sünger

Bariyerli ses izolasyon süngerleri epdm ağır bariyer dediğimiz malzeme ile kullanılan üstün kes kesici performansı sağlayan ses yalıtım malzemesidir. İki ses yalıtım süngerinin arasına epdm ağır ses bariyeri uygulanması ile oluşan ses kesici sünger çeşitidir.

Bariyerli ses yalıtım süngerleri kalınlıkları ile doğru orantılı olarak yalıtım sağlar. En etkili ses yalıtımı değerleri için kapalı gözenekleri bulunur. Çeşitli kalıklık ve ebatlarda piyasada bulunabilir. Üst kısımda yer alan akustik sünger ise akustik düzenlemeyi daha güçlü bir şekilde sağlar. Ağır kurşun bariyer malzeme olarak da bilinen bariyerli ses yalıtım süngerleri havalandırma kanalları, makine daireleri, yat motoru izolasyonu, kompresör kabinleri gibi mekanlarda da kullanılabilir.

 • Yumurta Sünger:

  Kendinden yapışkanlı olan ve şekil itibarı ile yüzeyi yumurta görünümüne sahip olan akustik sünger çeşididir. Yumurta sünger yüzeyinde mevcut olan gözenekler sesleri hapsetmekte ve bu şekilde seslerin kontrolü sağlanmaktadır. Arka yüzeyinde bulunan kendinden yapışkanı ile uygulaması oldukça kolay olur. Uygulama yapıldığı alanlar arasında çoğunlukla çeşitli enstrüman odaları, ses kayıt odaları, stüdyolar ve sinema salonları gibi birçok mekân bulunmaktadır.

 • Yanmaz Akustik Sünger:

  Yanmaz özelliği olan akustik süngerler ses yalıtımlarında kullanılmaktadır. Yanmaz akustik sünger üretimlerinde 1. sınıf poliüretan ve melamin hammaddeleri kullanılır. Nemden asla etkilenmeyen yanmaz akustik süngerler bundan dolayı uygulandıkları ortamlarda küf olayını engellerler. Birçok mekân ses yalıtımında kullanılan akustik süngerler farklı form ve kalınlıkta üretilen çeşitleri ile uygulandıkları alanlarda ne yıpranma ve aşınma gibi problemler yaşanmasının önüne geçerler.

 • Piramit Sünger:

  Oldukça yüksek ses emilimi sağlama özelliğine sahip olan 1. sınıf kalitede bir üründür. Üretiminde poliüretan kullanılan piramit süngerler duvar ve tavan yalıtımında kullanılan dekoratif ürünler arasında bulunmaktadır. Ses yankılama ve çınlamalarının meydana getirdiği sorunların giderilmesinde oldukça önemli olan bu Piramit Sünger, stüdyo ve çeşitli müzik odaları gibi birçok mekânın yalıtımında kullanılmaktadır.

 • Düz Akustik Sünger:

  Poliüretandan üretilen düz akustik sünger yanmazlık özelliğine sahip olup çeşitli kalınlıklarda üretilmektedir. Düz akustik sünger ürünümüzün rengi siyah ve dış yüzeyleri düz bir yapıdadır. Ürünümüz 30, 40 ya da 50 mm kalınlığında üretilebilmektedir. 50 Dns yoğunluğa sahip kaliteli bir üründür.

 • Renkli Sünger:

  Düz modellerin yanı sıra 4 ana deseni bulunan süngerler farklı renk özelliğine sahiptir. Farklı renklerde ve dekoratif görünümlerde üretilen renkli süngerler dekoratif açıdan görsel bir şölen sağlamakta ve formu ile birçok mekânın ses yalıtımında tercih edilmektedir.

Yüzey formlarında labirent, düz, zigzag ve piramit modellerine sahip olan renkli sünger uygulamasında firmamızdan tercih ederek uygulamasını yaptırabileceğiniz renk kategorileri seçenekleri arasında kırmızı, lacivert ve bordo renkleri mevcuttur. Renkli sünger siparişleriniz için bizi arayabilirsiniz.

 • Yapışkanlı Sünger:

  Kendinden yapışkanlı sünger modelleri arasında akustik yapışkanlı labirent ve akustik yapışkanlı yumurta ses yalıtım süngeri modelleri vardır. Bu ürünümüzün uygulaması oldukça kolay ve pratiktir. Arkasında bulunan sarı kâğıdı kaldırıp, uygulamak istediğiniz alana yapıştırmanız yeterlidir. Yapıştırma işleminden sonra hafif bastırarak yapışma etkisini arttırmanızda fayda vardır.

 • Bariyerli Sünger:

  Kapalı gözeneklere sahip olan bariyerli sünger, bu özelliği ile ses ve ısı katsayısını düşürerek güçlü bir ses izolasyonu sağlar. Üretimi çeşitli kalınlık ve ebatlarda yapılan bariyerli ses kesici süngerlerin oldukça geniş alanlarda ses izolasyon kullanımı özelliği vardır. Çok yüksek sesleri dahi izole edebilen bariyerli süngerler yüksek gürültülü ses yalıtımı gerektiren makine odaları, jeneratör odaları, hidrofor odaları ve kompresör odaları yalıtımlarında özellikle kullanılmaktadır.

 • Diğer Sünger Çeşitleri:

  Akustik süngerler ses yalıtımı sağlarken, uygulandıkları ortamlara dekoratif bir hava kazandırırlar. Modelleri arasında kesik piramit, akustik zigzag, köşe bass ve renkli tekno touch sünger çeşitleri bulunan dekoratif sünger çeşitleri uygulandıkları ortamlara ses yalıtımı sağlarken aynı zamanda güzellik katmaktadırlar. Tüm diğer sünger çeşitleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz. Farklı kalınlık, özellik, renk ve modellerde oldukça fazla sayıda çeşidimiz bulunmaktadır.

Akustik Sünger Fiyatları

Piramit ve yumurta sünger modelleri tercihlere göre üretilirken renkli akustik sünger fiyatları istenilen malzemelere göre belirlenmektedir. Fiyat teklifi ve detaylı bilgi için telefon ya da e-mail yolu ile müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. Siparişinizi verdikten sonra ürünler tarafınıza kargo ya da ambar yolu gönderilmektedir. Faturanızda herhangi ekstra bir durum söz konusu olmazsa ürünleriniz ile birlikte gönderilmektedir. Akustik sünger fiyatları için kampanyalı tekliflerden faydalanabilmek için yüksek metrajlarda fiyat almanızda fayda vardır.

Akustik sünger fiyatları süngerin kalınlığına göre belirlenmekte olup müşteri temsilcilerimiz gerekli bilgiyi tarafınıza ulaştıracaktır. İleri teknoloji kullanılarak üretilen ürünlerimiz, garantili ve kaliteli sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Ürünlerimiz ile ilgili merak ettiğiniz her bilgi ve sipariş için 0216 557 61 90 çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Bunun yanı sıra info@teknofoam.com.tr adresimize mail gönderebilirsiniz. Hafta içi her gün 09:00-19:00, Cumartesi günleri 09:00-16:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]